6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home KËSHILLA E tregon studimi: Ky është orari ideal për të pirë kafen e...

E tregon studimi: Ky është orari ideal për të pirë kafen e mëngjesit

Sipas shkencëtarëve, ora e duhur për ta bërë këtë gjë është intervali 9:00- 11:30. Vetëm kështu do të mund t’i jepni metabolizmit tuaj energjinë dhe zgjimin e shumëkërkuar.

Duhet të dini se nga ora 8:00- 9:00, kohë ku niveli i kortizolit arrin majat, konsumimi i kafesë do t’ju shkaktojë varësi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Letërkëmbimet me Enver Hoxhën dhe refuzimi i Fan Nolit për t’u bërë deputet

Në 110-vjetorin e lindjes së Enver Hoxhës. Mendime dhe konsiderata të Fan Nolit për personalitetin e rolin historik të ish-udhëheqësit komunist të...

Gazullorët me origjinë nga Puka, ambasadorët e Gjergj Kastriotit dhe Arbërisë

GJON GAZULLI (1400-1465): Klerik Katolik i arsimuar në Raguzë (Dubrovnik-Kroaci), Venecia & Padova. Iluminist, historian, dijetar, filozof, shkencëtar, pedagog, diplomat, këshilltar dhe...

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Recent Comments