6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home SHKENCË/TECH Kjo ‘hile’ do t’ju mësojë edhe më shumë për screenshot-et nëpër mesazhe

Kjo ‘hile’ do t’ju mësojë edhe më shumë për screenshot-et nëpër mesazhe

Ti hap Instagramin me qëllimin e vetëm për të rilexuar sërish mesazhet në DM me ish-in. Ndoshta e ke keqkuptuar prandaj ka nevojë për një screenshot që ta analizoni bashkë me shoqet bisedën. Pastaj, brenda sekondash reflekton dhe mendon që bërë gafën më të madhe të jetës. Po sikur t’i ketë shkuar njoftimi i screenshot-it tënd? Skenari më i keq i mundshëm, por para se t’ju nisë ankthi për gjithë ç’keni bërë deri tani, qetësoheni. Ish-i juaj nuk do ta dijë kurrë që ti vazhdon analizon bisedat, të paktën jo në këtë rast.

Duke qenë se Instagrami ndryshon thuajse çdo javë është e rëndësishme të qëndroni të përditësuar. Nëse fotografoni një bisedë, një postim, një reels apo Story personi tjetër nuk do të njoftohet, por kujdes. Një video apo foto e dërguar në DM po. Nëse dikush bën screenshot foton që keni dërguar në inbox jo vetëm që do të njoftoheni për veprimin, por mund të shihni me saktësi kohën kur është parë fotoja dhe kur është bërë screenshot për t’u dërguar diku tjetër.

Nëse klikoni mbi foto dhe e mbani shtypur për pak do t’ju dalë opsioni për të parë me kujdes çdo detaj, prandaj herën tjetër kur të dërgoni apo merrni foto/video interesante jini të vëmendshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil?

Në vitin 1970, ekipi brazilian fitoi kupën për herë të tretë, duke u lejuar për ta mbajtur përgjithmonë kupën origjinale prej ari,...

Si u dënua legjenda Ahmet Golemi me 5 vite burg pse festoi fitoren e Muhamed Ali

Ahmet Golemi, një nga pionierët dhe emrat të shquar të boksit shqiptar që u nda një muaj më parë në moshën 85-vjeçare.

Recent Comments