6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home VIDEO ‘Çarli më kafshoi gishtin’/ Video virale më e shikuar do të hiqet...

‘Çarli më kafshoi gishtin’/ Video virale më e shikuar do të hiqet nga YouTube për t’u shitur në ankand

Me më shumë se 881 milionë shikime, një nga videot zbavitëse më të suksesshme, ‘Charlie bit my finger’ (Çarli me kafshoi gishtin) do të hiqet nga rrjeti publik Youtube për t’u nxjerrë në ankand.

Video e vitit  2007, e dy vëllezërve Harry, asokohe tre vjeç, dhe Charlie, një vjec, u xhirua fillimisht për t’u parë vetëm nga miqtë e familjarët.

Por pamjet 56-sekonda të gjata u bënë të kudondodhura në rrjet, kur u postuan në një faqe universitare në SHBA.

Familja Davis-Carr family, e cila zotëron videon, tha në një deklaratë: “Video e famshme do të hiqet nga rrjeti YouTube dhe një person do të ketë mundësinë ta zotërojë në formatin e ri 1/1 NFT.”

Deklarata shtonte: “Harry e Charlie, tanimë 17 e 15 vjeç, po hyjnë së shpejti në moshën e rritur, dhe kjo është mundësia  për të ndryshuar edhe ata një epokë të internetit. Ky nuk është fundi i videos por një fillim i ri për të”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments