6.1 C
Pristina
Monday, August 2, 2021
Home RETROSPEKTIVË Ahmet Zogu me motrat e tij të veshur në kostume tradicionale shqiptare(Foto)

Ahmet Zogu me motrat e tij të veshur në kostume tradicionale shqiptare(Foto)

Në foto mbreti Ahmet Zogu me motrat e tij të veshur në kostume tradicionale shqiptare dhe në uniformë të xhandarmërisë shqiptare.

Fotoja është realizuar në Tiranë, në vitin 1932.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja si mund ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia

Si ta largoni erën e cigareve nga rrobat dhe shtëpia. Disa rekomandime për të eliminuar erën e cigareve dhe...

Ku i gjeni 99 shkallë, si 99 emrat e Zotit? – “XHAMIA E ÇUDITSHME”

Çdo ditë e hapur, për besimtarë dhe vizitorë, ndërsa hyrja është e lirë./Konica.al Xhamia e Pazarit të vjetër në...

Veshja dhe kostumet tradicionale të Beratit, nga më të veçantat në Shqipëri

Tradita e veshjes së banorëve të qytetit të Beratit është një nga më të veçantat në Shqipëri. Kjo për shkak edhe se...

Dashunija ndaj prindëve – Ndre Mjeda

Poezi nga Ndre Mjeda Me sy çilun afër djepit,Me kujdes e me dashtni,Për vaj tem tue hjekun zi,Tue shëndue...

Recent Comments