6.1 C
Pristina
Saturday, July 31, 2021
Home KAFSHËT Qeni ndjek ambulancën që merr pronarin e tij, dhe pret gjashtë ditë...

Qeni ndjek ambulancën që merr pronarin e tij, dhe pret gjashtë ditë jashtë spitalit

Një qen besnik ndoqi ambulancën që mbante pronarin e tij të sëmurë dhe priti jashtë spitalit për gjashtë ditë, derisa ata u ribashkuan.

Qeni i devotshëm i quajtur Boncuk, ndoqi ambulancën që e çoi pronarin e saj Cemal Senturk, një spital në qytetin turk Trabzon, kur ai u sëmur më 14 janar.

Vajza e pronarit tregoi se e merrte atë në shtëpi çdo ditë, por qeni vazhdimisht largohej dhe kthehej në spital.

“Ai vjen çdo ditë rreth orës 9 të mëngjesit dhe pret deri në mbrëmje. Nuk hyn brenda, por kur dera hapet, ajo fut kokën brenda”, deklaroi roja i spitalit, Muhammet Akdeniz.

Të mërkurën, Boncuk u ribashkua më në fund me pronarin e tij, dhe të dy u kthyen në shtëpi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dosja/ Musine Kokalari! Gruaja e 88 dosjeve, që i rezistoi 20 viteve burgim

Në arkivin e Shtetit ruhen 88 dosje për gruan e fortë që i rezistoi 20 viteve burgim dhe internimit të dhimbshëm në...

Gjëja më e keqe është të qëndrosh me persona që të bëjnë të ndihesh vetëm!

“Gjithmonë kam menduar se gjëja më e keqe në jetë është vetmia. Nuk është! Gjëja më e keqe është të qëndrosh me...

Sipas një studimi pushimet ndikojnë në mirëqenien tonë

Në fakt, studimet shkencore tregojnë se pushimi nga rutina e përditshme është thelbësor për një shëndet të mirë fizik dhe emocional.

Ja se çfarë përmban dokumenti i firmosur nga Ali Pashë Gucia dhe Hodo Bej Sokoli në Shkodër mbi Reformat e kërkuara nga shqiptarët te...

Nga Aurenc Bebja, Francë – 12 Maj 2020 “L’Univers” ka botuar, të dielën e 23 majit 1880, në faqen n°3, një...

Recent Comments