6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home KAFSHËT Kjo video bëhet virale, ja sulmet më spektakolare të shqiponjave dhe grabitqarëve(Video)

Kjo video bëhet virale, ja sulmet më spektakolare të shqiponjave dhe grabitqarëve(Video)

Kjo video përmban sulmet më të rralla të shqiponjave, skifterëve dhe zogjve të tjerë grabitqarë në momentet e tyre të sulmit.

Aty mund të shihni betejën në mes të shqiponjës dhe ujkut, shqiponjës dhe dhisë së egër, shqiponjës dhe peshqve e momente të tjera.

Shpendët grabitqarë karakterizohen me këmbë të zhvilluara me gishtërinj të fuqishëm të pajisur me kthetra të mprehta, të forta e shumë të përkulura për të kapur gjahun, kanë sqep të shtypur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ilirët ishin superiorë ndaj grekëve, zbulim qe tronditi shkollën historinë

Janë gjetur dhjetëra enë helene, e në të njëjtën hapësirë, jo më të madhe se gjysmë metri katror, është gjetur një sasi...

Vetëm kështu mund të largohet helikobakteri nga trupi

H. pylori ose Helikobakteri pylori është një baktere e cila shkakton infeksion në stomak. Ky infeksion zakonisht çon në simptoma të ndryshme...

Ngrënia e kosit e parandalon këtë sëmundje

Studimet e fundit tregojnë se rituali i ngrënies së kosit çdo ditë do të ndihmonte në reduktimin e riskut për diabetin e...

Mos e konsumoni këtë ushqim nëse jeni duke përdorur antibiotikë

E dini që disa ilaçe assesi nuk duhet t’i kombinoni me ushqimin e caktuar, sepse ul veprimin e tyre?

Recent Comments