6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI 'Kapedani dhe Demoja' - Dy fotografi të rralla të Çerçiz Topullit dhe...

‘Kapedani dhe Demoja’ – Dy fotografi të rralla të Çerçiz Topullit dhe Adem Beut

Fotografit janë të shkrepura në Manastir në Gusht të vitit 1908. Postimin me fotografitë ka sjellur në FaceBook Rafet Kadriu me mbishkrimin: “Manastir, Gusht 1908.
Kapedani dhe Demoja.
Fotot jan mare nga ” Bulgarian Archive – Sofia ”
Fototeka Manaki – Bitola, fotot perdoreshin si ” Kartpostale ” ne Perandorine Osmane.” /InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments