6.1 C
Pristina
Thursday, May 6, 2021
Home KËSHILLA Çaji që zvogëlon fryrjen e barkut dhe shkrin kilogramët

Çaji që zvogëlon fryrjen e barkut dhe shkrin kilogramët

Çaji përbëhet nga menta dhe xhenxhefili të cilët zvogëlojnë fryrjen dhe pastrojnë trupin nga toksinat.

Pini atë çdo ditë dhe do të vini re se si kilogramët thjesht shkrihen.

Menta është e shkëlqyeshme për tretjen, parandalon ngrënien e tepërt dhe zvogëlon oreksin.

Xhenxhefili ndihmon në eliminimin e toksinave nga trupi dhe përshpejton metabolizmin.

Përbërësit për një filxhan:

1 lugë çaji nenexhik të thatë, 1 lugë çaji xhenxhefil të copëtuar. Përgatitja: Hidhni ujë të nxehtë mbi xhenxhefil dhe nenexhik. Pas pesë minutash, kullojeni dhe pijeni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Historia e kanalit të Suezit i cili u inagurua nga shqiptari Ismail Pashai, pjesë e familjes së Khedive të Egjiptit dhe Sudanit

Kanali i Suezit shtrihet 120 milje nga Port Said në Detin Mesdhe në Egjipt në jug në qytetin e Suez. Kanali ndan...

“Nëse dëshiron që njëqind shqiptarë të heshtin, duhesh të vrasësh nëntëdhjetë e nëntë”

“Nga thëniet të cilat mbledhim nëpër lista të caktuara duhet përfshirë edhe ato të cilat nuk na pëlqejnë, por që i takojnë...

Kulla: Një mënyrë shekullore e jetës në veri të Shqipërisë

Ngritur në mes të maleve dhe fshatrave në veri të Shqipërisë gjenden disa shtëpi prej guri të njohura si kulla, që në...

Camaj dhe Koliqi pjesë e spiunazhit të huaj, publikimi i Tares ndez debatin mes studiueseve

Studimi i publikuar së fundmi nga historiani Auron Tare për dy shkrimtarët e shquar shqiptarë, Martin Camaj dhe Ernest Koliqi, ka nxitur një...

Recent Comments