6.1 C
Pristina
Wednesday, May 12, 2021
Home KURIOZITETE Nuk do ta besoni si duket sot shtëpia e braktisur prej 60...

Nuk do ta besoni si duket sot shtëpia e braktisur prej 60 vitesh

Është e vërtetë që nëse në një shtëpi nuk banon askush prej një kohe të gjatë, banesa amortizohet me kalimin e kohës.

Kështu ka ndodhur edhe me një shtëpi në Australi.

Në ambientet e brendshme nuk ishte futur askush prej 60 vitesh, dhe së fundmi janë publikuar disa foto.

Fotografi Steve Chaz vendosi të bënte një set duke i shpërndarë më pas në rrjet.

Gjithçka duket e amortizuar, mbizotëron zymtësia dhe pluhuri ka mbuluar çdo vend. /noa.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Anija kozmike 14 miliardë milje larg Tokës ka mbledhur tinguj misteriozë nga një galaktikë tjetër

Voyager 1, anija kozmike më e largët nga Toka, e cila aktualisht është 14 miliard milje larg, ka zbuluar tingullin e universit.

Si ndikoi pandemia që numri i rinocerontëve të rritet në nivele rekord?

Numri i rinocerontëve me brirë në Nepal ka arritur nivelin më të lartë prej më shumë se 20 vjetësh, pjesërisht për shkak...

A e dini arsyen pse piratët mbulonin njërin sy?

Fakti që pothuajse të gjithë piratët mbuluan njërin sy me një kapak të zi sigurisht që nuk ka asnjë lidhje me një...

Në Tokë kanë jetuar 2.6 miliardë specie të llojit T-Rex

Studiuesit kanë bërë një përllogaritje të popullatës së Tiranosaurve Rex, species me madhësi sa një autobus, që ka jetuar 2.4 milionë vjet...

Recent Comments