6.1 C
Pristina
Tuesday, May 11, 2021
Home SHKENCË/TECH Instagram po teston një veçori që i lejon përdoruesit të zgjedhin nëse...

Instagram po teston një veçori që i lejon përdoruesit të zgjedhin nëse duan të shohin pëlqime

Instagram po teston një veçori që do t’i linte përdoruesit të vendosnin nëse duan të fshehin pëlqime në postimet e tyre ose postime nga njerëzit që ndjekin.

Sot Instagram ka filluar opsionin e testimeve, shkruan CNN, transmeton Indeksonline.

Njerëzit që e përdorin këtë aplikacion gjithashtu mund të vendosin të mbajnë përvojën origjinale, e cila përfshin pëlqime të dukshme.

Instagrami filloi të provonte mundësinë për të fshehur pëlqimet në postimet e vitit 2019, së pari në Kanada dhe më vonë në të gjithë botën. 

Ndërsa ndjekësit nuk mund të shihnin numrin e përgjithshëm të pëlqimeve të një postimi të marrë, por pronari i llogarisë ende mund ta shoh atë pëlqim.

Testi u bë “për të kuptuar nëse zvogëlon disa presione për përdoruesit kur postojnë në platformë, tha një zëdhënës i Facebook, i cili zotëron Instagramin./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilat shtete janë ende sot në komunizëm?

Një shtet me një popullsi më shumë se 11 milionë banorë. Kontrolli i ekonomisë nga shteti pothuajse e ka falimentuar qeverinë, e...

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjë të re të mahnitshme në lidhje me ujqërit(Video)

Një projekt nga Universiteti i Minesotas, misioni i të cilit është të kuptojë më mirë sjelljen e ujqërve, eksperimentoi me këto kafshë...

Eksperimenti i pazakontë që çoi në shpikjen e vaksinës së parë

Lia konsiderohej kohë më parë një sëmundje e tmerrshme ngjitëse, që shkaktonte dhembje të mëdha trupi, temperaturë të lartë, dhembje fyti, koke,...

Cili është grupi më i rrallë i gjakut?

Vetëm 43 persona në botë e kanë grupin e gjakut Rezus nul ose invalid, një tip gjaku që është i ngjashëm me...

Recent Comments