6.1 C
Pristina
Thursday, May 6, 2021
Home KËSHILLA Antibiotiku natyral

Antibiotiku natyral

Rrika, në bazë të disa studimeve, për dhjetë herë është më e fuqishme se sa brokoli, e po aq herë mbron më shumë nga kanceri. Rrika është e pasur me substanca, e cila nxit punën e mëlçisë, duke pastruar organizmin nga substancat kancerogjene.

Vetëm një gram rrikë e freskët në ditë, e bluar, mundet të ndikojë në parandalimin e përparimit të kancerit të vezoreve, atë të mëlçisë, zorrës së trashë dhe fshikëzës.

Rrika po ashtu konsiderohet si antibiotik natyral. Që zbut ftohjet dhe gripin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Historia e kanalit të Suezit i cili u inagurua nga shqiptari Ismail Pashai, pjesë e familjes së Khedive të Egjiptit dhe Sudanit

Kanali i Suezit shtrihet 120 milje nga Port Said në Detin Mesdhe në Egjipt në jug në qytetin e Suez. Kanali ndan...

“Nëse dëshiron që njëqind shqiptarë të heshtin, duhesh të vrasësh nëntëdhjetë e nëntë”

“Nga thëniet të cilat mbledhim nëpër lista të caktuara duhet përfshirë edhe ato të cilat nuk na pëlqejnë, por që i takojnë...

Kulla: Një mënyrë shekullore e jetës në veri të Shqipërisë

Ngritur në mes të maleve dhe fshatrave në veri të Shqipërisë gjenden disa shtëpi prej guri të njohura si kulla, që në...

Camaj dhe Koliqi pjesë e spiunazhit të huaj, publikimi i Tares ndez debatin mes studiueseve

Studimi i publikuar së fundmi nga historiani Auron Tare për dy shkrimtarët e shquar shqiptarë, Martin Camaj dhe Ernest Koliqi, ka nxitur një...

Recent Comments