6.1 C
Pristina
Sunday, April 18, 2021
Home KURIOZITETE 16 vende magjike që duhet të vizitoni

16 vende magjike që duhet të vizitoni

Bota është e mbushur me vende të magjishme, por nuk do t’i zbuloni kurrë nëse nuk udhëtoni!

Të gjithë shohim ndonjë fotografi nganjëherë që na bënë të mendojmë, “Ah, sikur ta shihja vet”.

Por nganjëherë nuk dimë se ku të nisim! Epo nëse ky është rasti të mësoni se cilat janë disa prej vendeve që duhet të vizitoni patjetër të paktën një herë në jetë:

Toskan, Itali
Faltorja Sainte, Paris
Muri Kinez, Kinë
Koloseu, Romë
Pyjet e bambusë, Japoni
Kanali madhështorë, Venecia
Provence, Francë
Parku Nacional Lençóis Maranhenses, Brazil
Ura Charles, Pragë
Aurora – Irlandë
Kulla e Aifellit, Paris
Pamukkale, Turqi
Rruga e oqeanit Atlantik, Norvegji
Sheshi i kuq, Moskë
Partenoni, Greqi
Matterhorn, Zvicër

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kripa shëron këto sëmundje

Kripa është shumë e shëndetshme dhe ndihmon në parandalimin ose trajtimin e shumë sëmundjeve apo problemeve shëndetësore. Më poshtë...

Disa këshilla të thjeshta që do të bëjnë agjërimin tuaj më të lehtë

Deri më 12 maj, besimtarët myslimanë agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim. Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore...

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë tregues i pashmagshëm i plakjes, por që...

Me çfarë duhet të nisim iftarin?

Shpesh njerëzit pyesin: me çfarë duhet të çel iftarin? Në fakt, nuk ka asnjë obligim të përzgjidhni një ushqim...

Recent Comments