6.1 C
Pristina
Sunday, April 18, 2021
Home KAFSHËT Gjendet një kufomë gjigante në plazh, askush s’po e di se çfarë...

Gjendet një kufomë gjigante në plazh, askush s’po e di se çfarë kafshe ka qenë

Një kufomë misterioze kafshësh u gjet në plazhin e Uellsit. Ekspertët nuk kanë qenë ende në gjendje të sqarojnë se për çfarë gjallese detare bëhet fjalë.

Prishja e kufomës thuhet se është aq e deformuar, sa që ekspertët nuk po arrijnë të përfundojnë se për çfarë lloji bëhet fjalë.

Mbetjeve të gjata 23 metra i mungonin koka dhe disa nga gjymtyrët, shkruan Indeksonline.

Fillimisht ëstë dyshuar që mund të jetë balenë, por ky konstatim ka rënë poshtë, sepse kufoma po kundërmonte dhe kjo gjë nuk ndodh te balena. Specia dyshohet se mund të jetë ndonjë lloj peshkaqeni.

Për të verifikuar krijesën misterioze, mostrat e saj tani po ekzaminohen në Muzeun e Historisë Natyrore në Uells./Indeksonline/

M

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kripa shëron këto sëmundje

Kripa është shumë e shëndetshme dhe ndihmon në parandalimin ose trajtimin e shumë sëmundjeve apo problemeve shëndetësore. Më poshtë...

Disa këshilla të thjeshta që do të bëjnë agjërimin tuaj më të lehtë

Deri më 12 maj, besimtarët myslimanë agjërojnë nga lindja e diellit e deri në perëndim. Agjërimi praktikohet për arsye fetare dhe shpirtërore...

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë tregues i pashmagshëm i plakjes, por që...

Me çfarë duhet të nisim iftarin?

Shpesh njerëzit pyesin: me çfarë duhet të çel iftarin? Në fakt, nuk ka asnjë obligim të përzgjidhni një ushqim...

Recent Comments