6.1 C
Pristina
Thursday, March 4, 2021
Home KËSHILLA Mësoni si të mbushni celularin pa mbushës

Mësoni si të mbushni celularin pa mbushës

Kur nisemi për udhëtim, të gjithëve na ndodh të harrojmë diçka. Cështja na duket serioze kur vëmë re se në çantë ose valixhe është fisha, por mungon koka e karikuesit.

Mund të duket sikur nuk ka zgjidhje, por në të vërtetë ka një mënyrë se si celulari të marrë bateri pa nevojën e karikuesit.

Nëse vini re, në dhomën ku qëndroni ka një televizor, i cili duhet të ketë vend për USB. E vetmja gjë që mund të bëni është të fusni fishën aty dhe të prisni që telefoni të marrë karikim.

Nuk do të marrë karikim aq shpejt sa me karikuesin origjinal, por e mira është se nuk do të mbeteni pa bateri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Shpëtoni Shqipërinë” ishte edhe zëri i grave shqiptare drejtuar Presidentit Wilson, në Konferencën e Paqes në Paris më 1919

NGA PERTEFE LEKAShqiptarët në përgjithësi,kanë pasur besim tek njerëzit e urtë,për të zgjidhur probleme kardinale për kombin ....

Ky është vendi i parë në botë ‘pa’ Covid

Dr. Diego Gonzales Rivas është një kirurg spanjoll që këtë javë ka qenë dëshmitar i gjallë se si normaliteti është kthyer në...

”Nuk të uroj të jesh i trishtuar. Oh jo! Jo gjithë vitin, por ta njohësh trishtimin veç një ditë!..”

TË UROJTë uroj më së pari të duashE duke dashur, do të të duan edhe tyDhe...

Shkresa e fundit e Princ Vidit drejtuar shqiptarëve, para së të largohej nga porti i Durrësit

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 20 Tetor 2018“Le Figaro” ka botuar, të dielën e 6 shtatorit 1914, në...

Recent Comments