6.1 C
Pristina
Monday, March 1, 2021
Home KAFSHËT Përballja e rrallë e jaguarit me gjitarin gjigant

Përballja e rrallë e jaguarit me gjitarin gjigant

Në mes të një parku natyror në Brazil është kapur një moment i rrallë nga betejat e kafshëve.

Një çiçëk (anteater) gjigant kishte zbritur për të pirë ujë, kur papritur u përballë me një jaguar.

Një fotograf i kafshëve të egra kishte pikasur momentin dhe ai ishte i gatshëm të regjistrojë “goditjen” e madhe që do të jepte Jaguari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Presioni mbi këtë pikë të dorës: Largon kokëdhembjen, tensionin e supeve, qafës dhe sinusëve

Veprimin përsëriteni tre herë në dorën e majtë, pastaj edhe në dorën e djathtë.Pika të caktuara në pëllëmbë...

10 kafshë që janë në gjendje t’a mposhtin Luanin(Video)

Shumë pak kafshë janë të afta të luftojnë dhe të mposhtin një Luan, shkruan InforCulture,infoLuanët dihet se janë...

Si ishte Nju Jorku i dekadave më parë?(Foto)

Një fotograf me përvojë shumëvjeçare, vendosi t’i përkushtohej ngjyrosjes së pamjeve historike, që janë realizuar dekada më parë.

Tradita e pazakontë e mikeshave të nuses arbëreshe/Ja çfarë bënin ato

Një traditë e pazakontë zbatohej nga mikeshat e nuses arbëreshe para martese në Lungro, Kalabri. Para se një vajzë arbëreshe të martohej,...

Recent Comments