6.1 C
Pristina
Thursday, March 4, 2021
Home SOCIALE Borë në shkretëtirë, pamje mahnitëse nga Arabia Saudite

Borë në shkretëtirë, pamje mahnitëse nga Arabia Saudite

Ndërsa janari është muaji i borës dhe i akullit në shumë pjesë të botës, shkretëtirat në Afrikë dhe në Lindjen Mesme bëjnë përjashtim në shumicën e viteve.

Por ky muaj ka qenë i ftohtë edhe në Arabinë Saudite, ku temperaturat kanë zbritur deri në -2 gradë celsius, ndërsa reshjet e dëborës mbuluan shkretëtirën e Saharasë.

Në Arabinë Saudite, vendasit dhe të huajt u dyndën në shkretëtirë në rajonin Aseer për të shijuar pamjen e rrallë. Ndërkohë, fotografi Karim Bouchetata ka realizuar fotografi fantastike nga peizazhi i veçantë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këta njerëz e kanë të ndaluar ngrënien e shegës

Thuhet e besohet se shega është fruti i jetëgjatësisë, i pasur me aq enzima, minerale, vitamina e lëndë ushqyese sa kuron e parandalon shumë...

90% gàbojnë në këtë foto! A mund ta gjeni sa numra ka në foto?

Kjo foto enigmatike është një test mjaft i mirë për sytë tuaj. Në këtë test ju do ta testoni aftësinë tuaj vëzhguese...

Një gotë qumësht në mëngjes, redukton rrezikun nga diabeti

Pirja e një gote të qumështit çdo mëngjes, e ndërpret rrezikun e obezitetit dhe të sëmundjes nga dy lloje të diabetit.

“Shpëtoni Shqipërinë” ishte edhe zëri i grave shqiptare drejtuar Presidentit Wilson, në Konferencën e Paqes në Paris më 1919

NGA PERTEFE LEKAShqiptarët në përgjithësi,kanë pasur besim tek njerëzit e urtë,për të zgjidhur probleme kardinale për kombin ....

Recent Comments