6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home KËSHILLA Arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit, për fytyrën!

Arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit, për fytyrën!

Ne e përdorim letrën e aluminit vetëm për të mbledhur ushqimin. Por ja që mund ta përdorni edhe për shumë gjëra të tjera. Ato janë të gjithanshme. Mund ta përdorni kur lyen flokët, pastroni skarën ku po piqni mishin. Madje edhe të hekurosni me të. Por a e dini se letra e aluminit mund të jetë zgjidhja për shumë sëmundje fizike?

Nuk e dinit ëë? Epo po jua themi ne, ndërsa ju tregojmë arsyet pse duhet ta përdorni një letër alumini për fytyrën.

Letra e aluminit mund të jetë një mrekulli për të zhdukur lodhjen. Ato janë përdorur për këtë qëllim për vite me radhë dhe janë jashtëzakonisht e efektshme. Për më tepër, duhet pak përpjekje dhe nuk shpenzoni shumë para. E gjithë çfarë ju duhet është një letër alumini dhe një frigorifer.

Arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit, për fytyrën!

Prini në shirita disa letra alumini. Sigurohuni që të jenë në të njëjtën gjatësi me fytyrën tuaj. Vendosni shiritat e letrës së aluminit në frigorifer përpara se të shkoni në shtrat. Në mëngjes kur zgjoheni ndiheni të lodhur dhe me rrathë të mëdhenj poshtë syve? Epo ja zgjidhja. Nxirrni letrat nga frigoriferi dhe vendosini në fytyrë. Do të ndiheni më pak të lodhur. Efekti ftohës do të largojë ënjtjen e fytyrës dhe do të dukeni më pak të përgjumur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments