6.1 C
Pristina
Friday, September 24, 2021
Home KAFSHËT Vajza nga Republika Çeke tregon se si u sulmua nga luani (Video)

Vajza nga Republika Çeke tregon se si u sulmua nga luani (Video)

Ka shumë raste nëpër botë ku në kopshtet zoologjike njerëzit në situata të ndryshme sulmohen nga kafshët e egra që qëndorojnë aty. /InforCulture.info

Një rast i tillë vite më parë i kishte ndodhur edhe Anetës nga Çekia e cila ishte sulmuar nga një luan i madh në një kopsht zoologjik të Çekisë. Ajo ka ndarë një video të shkurtër në kanalin e saj në Youtube dhe ka përshkruar përvojen e tmerrshme që ka përjetuar.

Ky është përshkrimi i saj i plotë në videon që ka postuar në Youtube.

‘’ Përshëndetje, unë quhem Aneta.

Unë jam vajza nga video. Jam nga Republika Çeke. Më vjen keq, nuk kam anglishte shumë të mirë. Ju më keni pyetur se çfarë ndodhi, si përfundova. është një video që ka ndodhur para 5 viteve. Isha shumë me fat. Por ishte një përvojë e tmerrshme.

Unë së shpejti do të shtoj edhe një video tjetër, duke ju treguar se çfarë më ka ndodhur. Unë gjithashtu do ta shkruaj historinë time në faqen time në internet www.anetakuklinkova.cz/anatv ‘’ /InforCulture.info

Video: Ana TV, Youtube

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin ‘Irishman’, De Niro duket gjigant..

Daut Dauti Robert De Niro dhe Al Pacino kanë gjatësi të trupit gati të njejtë, por në filmin 'Irishman',...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është...

Balli Kombëtar i kërkonte Amerikës në prill 1945 të rrëzojë Enver Hoxhën

Nga Thanas Mustaqi Më 14 prill 1945 krerët e Ballit Kombëtar të arratisur në Itali i sugjeronin Uashingtonit që...

Ujqit, 40 Fakte magjepsëse dhe interesante të ujkut

A keni frikë pak nga ujqit? Për mijëra vjet, qeniet njerëzore i kanë adhuruar ata, kanë frikë dhe madje i kanë urryer.

Recent Comments