Categories: KAFSHËT

10 fotografi të bukura që dëshmojnë se jo çdo herë qentë dhe macet kanë ‘armiqësi’ mes vete (Foto)

Personat që kanë dëshirë që në shtëpine e tyre të mbajnë një qen dhe jë macë si kafshë shtëpiake, si problem kryesor e shohin ‘armqësinë’ në mes tyre dhe shpeshherë hezitojnë ta bëjnë një gjë të tillë. /InforCulture.info

Mirëpo ky problem për përsonat që në të njejtën kohë i duan edhe qentë edhe macet, del të mos jetë problem shumë i madh. Një trajtim i kujdesshëm për të dyja palët, si për qentë e ashtu edhe për macet, mund të ndikojë në miqësi të pandashme ndërmjet tyre. Ky fakt mund të dëshmohet me anë të këtyre 10 fotografive që sjellë InforCulture.

Këtë fotografi të bukura dëshmojnë se qentë dhe macet mund të krijojnë shoqëri të madhe mes veti dhe ta kalojnë jetën së bashku në ‘paqe’. /InforCultre.info

InFor. Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

20 hours ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

20 hours ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

22 hours ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

22 hours ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

22 hours ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

24 hours ago