6.1 C
Pristina
Sunday, March 7, 2021
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Foto e rrallë e deputetëve në vitin 1937 para Kuvendit

Foto e rrallë e deputetëve në vitin 1937 para Kuvendit

Ish drejtori i Arkivave ne Ministrine e Brendshme, Kastriot Dervishi, ka publikuar nje foto e cila “u takon deputetëve shqiptarë të vitit 1937, legjislaturës së dalë nga zgjedhjet e këtij vit”.

“Ende në Shqipëri nuk kish ardhur kolera fashiste këmishëve të zeza dhe ajo komuniste pa standard fare. Fotografia është përpara selisë së dytë të parlamentin shqiptar. Ngjitas në trupat e tyre janë emrat e deputetëve që kam mundur të identifikoj. Veshja dhe paraqitja e këtyre burrave flet më shumë se çdo gjë. Edhe procesverbalet e diskutimeve tregojnë të njëjtën gjë”.

Foto e rrallë e deputetëve në vitin 1937 para Kuvendit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Cilët nga smart-telefonat kanë jetëgjatësinë më të madhe të baterisë?

Webfaqja e njohur teknologjike, Tom’s Guide, ka publikuar një listë të smart telefonave me jetëgjatësinë më të madhe të baterisë.

Pesë fakte që tingëllojnë të rreme, por në fakt janë të vërteta

1. Nëse vendosni kripë të thjeshtë kuzhine në ananas të freskët, shija e ananasit në të vërtetë do të jetë më e...

Historia 2000-vjeçare e ushqimit më të famshëm italian

Italia, vendi i artit të Rilindjes, Romës së lashtë, monumenteve të mrekullueshme, kolosëve të mëdhenj të kulturës, por edhe e një ushqimi...

Hoteli i parë në hapsirë pritet të hapet në vitin 2027

Ëndrra e udhëtimeve në drejtim të hapësirës, po bëhet gjithnjë e më e prekshme, sidomos tani që hoteli i parë në hapësirë...

Recent Comments