Categories: KËSHILLA

Arsyet pse duhet ta përdorni letrën e aluminit, për fytyrën!

Ne e përdorim letrën e aluminit vetëm për të mbledhur ushqimin. Por ja që mund ta përdorni edhe për shumë gjëra të tjera. Ato janë të gjithanshme. Mund ta përdorni kur lyen flokët, pastroni skarën ku po piqni mishin. Madje edhe të hekurosni me të. Por a e dini se letra e aluminit mund të jetë zgjidhja për shumë sëmundje fizike?

Nuk e dinit ëë? Epo po jua themi ne, ndërsa ju tregojmë arsyet pse duhet ta përdorni një letër alumini për fytyrën.

Letra e aluminit mund të jetë një mrekulli për të zhdukur lodhjen. Ato janë përdorur për këtë qëllim për vite me radhë dhe janë jashtëzakonisht e efektshme. Për më tepër, duhet pak përpjekje dhe nuk shpenzoni shumë para. E gjithë çfarë ju duhet është një letër alumini dhe një frigorifer.

Prini në shirita disa letra alumini. Sigurohuni që të jenë në të njëjtën gjatësi me fytyrën tuaj. Vendosni shiritat e letrës së aluminit në frigorifer përpara se të shkoni në shtrat. Në mëngjes kur zgjoheni ndiheni të lodhur dhe me rrathë të mëdhenj poshtë syve? Epo ja zgjidhja. Nxirrni letrat nga frigoriferi dhe vendosini në fytyrë. Do të ndiheni më pak të lodhur. Efekti ftohës do të largojë ënjtjen e fytyrës dhe do të dukeni më pak të përgjumur.

In For Culture

Recent Posts

Pamje interesante: ‘’Dyluftimet’’ e kuajve të egër (Video)

Përleshjet e kafshëve në botën e egër janë pothuajse shumë të zakonshme dhe jo pak…

5 hours ago

Konvertimi i Shqiptarëve në sllavë: serbë, malazezë e bullgarë

Nga: Adil Fetahu Në katër librat e Gent Ulqinit: “SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT, hulumtime nëpër burime…

7 hours ago

SHKENCAT E DA VINÇIT DHE PROFECITË (2 – NJERIU VITRUVIAN) – Nga S. Guraziu

“…aktiviteti intelektual, manuskriptet e tij janë dëshmi e punës së makinës më të fuqishme mendore…

8 hours ago

SHKENCAT E DA VINÇIT DHE PROFECITË (1) – Nga S. Guraziu

“…aktiviteti intelektual, manuskriptet e tij janë dëshmi e punës së makinës më të fuqishme mendore…

8 hours ago

Ja si dukej pulla e parë postare shqiptare në vitin 1913(Foto)

Pulla e parë shqiptare u emëtua më 1 maj 1913. Ajo është një vulë e…

8 hours ago

Trungu i ullirit nga i cili besohet se janë mbledhur ullinj që nga koha ilire

Është e mundur që duart ilire dikur kanë mbledhur ullinj nga pema në Gjorm të…

9 hours ago