6.1 C
Pristina
Sunday, February 28, 2021
Home KAFSHËT Rrëqebulli i Himalajeve filmohet duke kapur dhi të egra në Pakistan (Video)

Rrëqebulli i Himalajeve filmohet duke kapur dhi të egra në Pakistan (Video)

Shijoni pamje magjepëse të rrëqebullit Himalayan të kapur në shkëmbinjtë e pjerrët të Luginës së Chitral, Pakistan. /InforCulture.info

Rrëqebulli Himalayan është një nga macet më të pakapshme dhe të fuqishme që jeton në këto male, ai rivalizohet vetëm nga leopardi i famshëm i dëborës. Si një grabitqar i madh, rrëqebulli luan një rol thelbësor në ruajtjen e ekuilibrit dhe shëndetit të këtij ekosistemi në këtë kompleks malor.

Në këtë video rrëqebulli është filmuar duke kapur dhitë e egra në këtë zonë malore shumë të vështirë. Pamjet janë magjepëse, si të rrëqebullit, dhive të egra por edhe të bukurisë malore në këtë zonë. /InforCulture.info

Video: WWF – Pakistan

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kur heroina e Revulucionit Grek, Bubulina, e pohon me gojën e saj se është shqiptare…

Heroina e Revulucionit Grek, Laskarina Bubulina, një komandante detare greke dhe ruse vazhdon të jetë një figurë e admiruar për publikun grek....

Ushqimet që ju bëjnë të ndiheni të uritur

Shpesh na ndodh që kemi përfunduar ushqimin, megjithatë pas disa minutash kemi nevojë që të hamë diçka të vogël.

8 këshilla që mund të ju shpëtojnë jetën në situata të vështira

Megjithëse njerëzit janë në kulmin e evolucionit, trupat e tyre janë ende mjaft të brishtë.Forcat e natyrës, organizmat...

Delja e egër që jeton prej vitesh e vetme

Një dele e egër, e cila prej vitesh jetonte e vetme, u shpëtua nga një grup i mbrojtjes së kafshëve në Australi,...

Recent Comments