Categories: KAFSHËT

Momente interesante të kapura nga kamerat: Kafshët e ndryshme duke shpëtuar jetë njerëzish (Video)

Jemi mësuar të themi se qeni është kafsha më besnike për njeriun, por në këtë video që kemi sjellur më poshtë, do të keni mundësi të shihni momente shumë interesante që edhe kafshë të tjera përvec qenëve mund të shpëtojnë jetë njerëzish. /InforCulutre.info

Në këto raste të pazakonëshme mund të shihni reagimin e një Gorille të madhe ndaj një fëmiu, reagimi e Tigrit Begal, macën që shpëton fëmijën nga qeni dhe disa raste tjera të kafshëve që do të ju bëjnë të habiteni për të mirë. /InforCulture.info

Video: Youtube, Viral Now

InFor. Culture

Recent Posts

Sa kohë i duhet njerëzimit të zbulojë një vaksinë / Shembuj historik

Në të gjithë botën, shkencëtarët po punojnë me shpejtësi rekord për të zhvilluar një vaksinë…

3 hours ago

Si të përdorni sodën e bukës për flokë të gjatë e të shëndetshëm

Flokët janë një pjesë shumë e brishtë e trupit të njeriut por shumë i rëndësishëm…

3 hours ago

Gjon Mili, fotografi shqiptar që çuditi Hollywood-in

Gazeta  franceze “Nuit et Jour” ka botuar, me 12 korrik të 1945, në faqen n°8,…

3 hours ago

Arnold von Harff: Si e fliste Skënderbeu gjuhën shqipe

Arnold von Harff, një kalorës, udhëtar dhe shkrimtar gjerman, u lind rreth vitit 1471 në…

5 hours ago

Hapja e shkollës shqipe për vajza në Korçë, historia e luftës kundër injorancës

“Historia e shkollës së parë shqiptare për vajza, është si një romancë plot aventura. Është…

5 hours ago

Zogu me sistem aerodinamik të një “avioni luftarak” thyen rekordin botëror të fluturimit

Një zog që thuhet të ketë ndërtimin aerodinamik të një “avioni luftarak” është gjurmuar duke…

5 hours ago