Categories: KAFSHËT

Zogu i vogël i pulës luan së bashku me disa kotele shumë të lezetshme (Video)

InforCulture sjellë një video të lezetshme të një takimi në mes të disak kotleve britaneze dhe një zogu të vogël të pulës. /InforCulture.info

Pamjet në video janë shumë të ‘ëmbla’ derisa kotelet dhe zogu luajnë së bashku dhe nuk kan frikë nga njëri-tjetri.

Duke ditur se kafshët shpeshherë dijnë të ndikojnë shumë pozitivisht në disponimin tonë, e sidomos tek njerëzit që kanë dashuri për to, ju ftojmë ta ndiqni këtë video të shkurtër dhe të kënaqeni më pamjet e bukura të koteleve dhe zogut të vogël. /InforCulture.info

Video: Youtube, Teddy Kittens

InFor. Culture

Recent Posts

Ambiciet e italianëve, gjermanëve, kroatëve dhe serbëve për tokat e Sanxhakut

Shkruan: Ismet Aziz Shqiptarizim të popullsisë autoktone, joserbe, në Sanxhakun e Pazarit të Ri, qarqet…

4 mins ago

12 fjalë shqipe që 90% i shkruajnë gabim

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe…” – ka thënë dikur Rexhep…

17 mins ago

Si të Kuptoni nëse keni gurë në veshka – çfarë duhet të bëni

Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që formohen në brendësi të veshkave. Prania…

26 mins ago

Gjurmët arkeologjike në fshatin Peshter dhe Brus

Shkruan: Qazim NAMANI Dr.Arkeologji/Trashëgimi KulturoreGjurmët e punimeve minerare në rajonin e Ulpianës Gjurmët e para…

2 hours ago

PA kimikate: Si ta zhdukësh nuancën e verdhë te rrobat e bardha

Me shumë mundësi edhe kjo verë ju ka gjetur me një mal rroba të bardha…

3 hours ago

48 TË SHËRUAR DHE 197 RASTE ME COVID-19!

48 TË SHËRUAR DHE 197 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

3 hours ago