Categories: ART

Rikthim në nostalgji. Këngët shqiptare të viteve ’70-’80

Padyshim që muzika shqiptare ka pasur gjithmonë këngë që i kanë rezistuar kohës dhe kanë ngelur në memorie për kohë të gjatë,shkruan InforCulture.Info

Të tilla janë edhe disa këngë të viteve 70 dhe 80 të cilat janë të përmbledhura në videon e mëposhtme.

Kjo video që ua sjellë sot InforCulture.Info ,është nxjerrë nga faqja Channel.one.al në kanalin youtube.

“Valsi i lumturisë” ,”Moj e bukura Shqipëri” dhe “Nënës” janë vetëm disa nga këngët “e pavdekshme” të viteve 70-80.

InforCulture.info

In For Culture

Recent Posts

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19!

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

3 hours ago

Çfarë tha kryeministri serb, për vrasjen e Esat Pashës?

Nga Aurenc Bebja “La Petite République” ka botuar, të enjten e 17 qershorit 1920, në…

3 hours ago

Ballkani quhej Scandrebeco; Zbulimi i hartës së rajonit e vitit 1455

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të…

4 hours ago

Arkitektja e parë shqiptare në Kosovë

Suade Doko Mekuli (1931-2010), erdhi nga Ohri i Maqedonisë në Prishtinë në moshë të re…

4 hours ago

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për ‘tokat e lirueme’!

Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake…

4 hours ago

Misteret e shpellave të Cërkolezit të Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Motivet e vizatuara, dielli, shkronja X, rrathët më katër rreze, rombi dhe…

4 hours ago