6.1 C
Pristina
Thursday, February 25, 2021
Home KËSHILLA Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

A e dini që shumë prej ushqimeve që konsumoni gjatë përditshmërisë po i konsumoni gabim? Vazhdoni të lexoni nëse doni të zbuloni se ku po gaboni.

Domatet qershi

Fillimisht ushtroni pak presion mbi to me një pjatë dhe pastaj ndajini në mes me një thikë të mprehtë.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Kivi

Nuk keni nevojë të hiqni lëkurën e kivit, thjesht ndajeni përgjysmë dhe me një lugë merrni pjesën e brendshme.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Mandarina

Prisni dy polet e lëkurës së mandarinës dhe ndajeni vertikalisht lëkurën ashtu si në foton e ilustruar.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Shega

Pritni dy polet e shegës dhe më pas ndajeni disa herë lëkurën siç ju sugjeron fotoja.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Avokado

Siç vepruat me kivin mund të bëni edhe me avokadon. 

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Torta

Në vend që të ndani copa trenkëndore, ndajeni në qendër dhe më pas afroni pjesët e mbetura të tortes, kështu torta nuk do të forcohet aty ku pritet.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Lime

Nëse doni të merrni sa më shumë lëng nga një lime, atëherë mund të përdorni metodën e ilustruar në foto.

E pabesueshme: Këto ushqime i kemi konsumuar gjithnjë gabim

Burimi: Bright Side

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Pse maskat e fytyrës mund të zvogëlojnë ashpërsinë e Covid-19, zbulojnë studimet e fundit

Maskat e fytyrës zvogëlojnë përhapjen e koronavirusit të ri dhe gjithashtu mund të zvogëlojnë ashpërsinë e Covid-19.Studimi i...

Si mësohej gjuha shqipe… nën fletoret e greqishtes

“Unë besoj në Zot, në Abetare dhe në Komb. Këto janë “Ati, Biri dhe Shpirti i Shenjtë” – At Irakli Pylli

Cilat janë “ligjet absolute” të mbretëreshës Elisabetë?

Këto janë disa rregulla që familja mbretërore duhet t’i ndjekë me rreptësi dhe që asnjë prej anëtarëve të familjes, as nuk guxon...

Kjo është mënyra si radhit Instagram shikimet në Story

Shumë përdorues besojnë se aplikacioni tregon se kush i shikon më shumë profilet e tyre por kur  Instagram nisi Stories në 2016,...

Recent Comments