Categories: KËSHILLA

Dhelpra e egër urbane fillon të shoqërohet pasi vjen të ushqehet për disa herë radhazi (Video)

Steve Downer kameraman i botës së egër në Mbretrinë e Bashkuar ka postuar në kanalin e tij në Youtube një video ku paraqet një dhelpër e cila shkon për disa herë radhazi në shtëpin e tij për tu ushqyer. /InforCulture.info

Downer tregon se dhelpra për së pari herë erdhi në një natë qërshori dhe u ushqye në oborrin e tij. Ai vendosi ta instaloj një kamerë në oborrin e tij për t’i përcjellur vizitat tjera të dhelprës urbane.

Steve Downer po ashtu thot se ajo nuk e kafshoj dhe fillojë të tregohet më miqësore duke fituar besimin tek unë deri sa vinte të ushqehej për disa herë radhazi. /InforCulture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Porosia e letrarit malazez për popullin serb: “Shala nuk i dorëzon armët pa lënë kokat, dhe as kokat pa armët.”

SI TË DALËSH FITIMTAR ME SHQIPTARËT… Mark Milani ose Mark Miljanovi (1833-1901) ishte një ushtarak…

15 hours ago

Kisha e vjetër që u ruajt nga myslimanët

Në fshatin “Hysaj” në Gruemirë të Malësisë së Madhe ndodhen rrënojat e një kishe 600-vjeçare.…

15 hours ago

Familja patriotike e Mark Dedës në Berishë të Pukës

Mark Deda ishte kryefamiljari i kësaj familje i lindur më 1840. Ai ishte i martuar…

16 hours ago

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

3 days ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

3 days ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

3 days ago