6.1 C
Pristina
Wednesday, January 20, 2021
Home ART Si të realizoni një llambë?

Si të realizoni një llambë?

Materialet që ju nevojiten për realizimin e këtij procesi janë:

-gotë qelqi për verë
-qirinj të vegjël
-gotë plastike
-gërshërë

Realizimi:

Merrni gotën plastike dhe prijini pjesën poshtë me gërshërë. Më pas vendosni qirinjtë Brenda në gotë dhe në fund vendosni sipër gotën si në foto. Sipas dëshirës ju mund ti lyeni gotat plastike me ngjyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

JANAR 1945… TERRORI N’ALPET E VERIUT

JANAR 1945… TERRORI N’ALPET E VERIUT – Nga Fritz RADOVANISHPELLA  E  PREK  CALIT  (TARTACITES)15 JANAR 1945:

“Hylli i Dritës”, pak dritë në errësirën e prapambetjes

UBI SPIRITUS DOMINI, IBI LIBERTASNga Andreas DushiIshte viti i parë i pavarsisë kur Át Gjergj...

Një jetë kushtuar fyejve dhe eksplorimit të tyre në Kosovë

Instrumentisti 84-vjeçar nga Kosova, Shaqir Hoti, i ka kushtuar jetën fyejve dhe eksplorimit të tyre.Si fole e zogjve...

Margaret Haslucku: Kanuni, ligji i pashkruem

"LIGJI I PASHKRUEM NË SHQIPNI"“NË FAKT, VETËQEVERISJA E MALSORËVE SHQIPTARË SHKON LARG DREJT NJË DEMOKRACIE TË VËRTETË...

Recent Comments