6.1 C
Pristina
Sunday, February 28, 2021
Home KËSHILLA Si të pastroni atletet e bardha me 2 përbërës natyral

Si të pastroni atletet e bardha me 2 përbërës natyral

Jemi në pranverë , e ndryshimi i stinëve ka ditë që po ndihet. Është ngrohtë, njerëzit vishen më lehtë, e çdo gjë duket se ka rilindur. Bashkë me rigjenerimin e natyrës duket se dhe njerëzit janë gjallëruar. Me shumë mundësi janë veshjet shumëngjyrëshe që na krijojnë këtë përshtypje. Nëse deri para pak kohësh të gjithë vishnim çizme e këpucë dimëore, tani vajzat e djemtë veshin këpucë të lehta pranverore e atlete.


Ehh atletet e bardha, duket se te gjitha perfundojne ne lavatrice pas 10 të veshurash. Është një ngjyrë që bëhet lehtësisht pis .
Më poshtë do të lexoni mënyrën më të lehtë dhe të shpejtë si të pastroni atletet e bardha.
Përbërësit:
½ filxhan uthull të bardhë
¼ filxhan sodë buke
1 furçë
Udhëzime:
Përzieni sodën e bukës me uthullën e bardhë derisa të bëhet si shkumë. Përdorni furçën për të pastruar atletet dhe lërini për 30 miuta. Më pas shplajini me ujë të ftohtë dhe atletet do të duken si ditën e parë që i keni blerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Këto janë automjetet më gjigante në botë !(Video)

https://youtu.be/d2CjmdMP1BQ?t=49

Ushqimet që duhet t’i konsumoni nëse vuani nga anemia

Anemia mund t’ju bëjë të ngadalshëm dhe të nevrikosur. Edhe pse rastet dallojnë, shpeshherë anemia mund të ndërlidhet me mungesën e materieve...

”U vodh kanga nga zemra e kombit, shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,..”

KANGA QË S'KUPTOHETMelodisë kombëtareU vodh kanga nga zemra e kombit,shpërtheu në vaj të dikuem mjerimit,këndoi ujen...

Recent Comments