6.1 C
Pristina
Wednesday, January 27, 2021
Home KËSHILLA Pasta me tre përbërës për dhëmbë që shkëlqejnë nga bardhësia

Pasta me tre përbërës për dhëmbë që shkëlqejnë nga bardhësia

Përgatitja e kësaj paste zbardhuese me bazë menten, është shumë e thjeshtë. Ju duhen vetëm tre përbërës të cilët mudn t’i keni në shtëpi. Kjo pastë është jo-toksike dhe shumë e sigurt në efektin e zbardhjes së dhëmbëve.

Ju duhen vetëm:
-Gjysmë gote vaj kokosi në temperaturën e dhomës (jo i shkrirë)
-4 lugë gjelle sodë buke
-15 pika vaj esencial menteje

Shtoni vajin e kokosit në një tas. Ai duhet të jetë në temperaturën e ambientit dhe jo shumë i ngurtë pasi do të jetë e vështirë të përziehet me përbërësit e tjerë. Kurse nëse është i shkrirë, mund të mos ngurtësohet për të krijuar një pastë.
Shtoni 4 lugë gjelle sodë buke.
Shtoni 15 pika vaj esencial menteje.
Ruajeni pastën në një vazo me mbyllje hermetike.

Përdorimi:
Përdorni një gjysmë lugë çaji nga pasta për pastrimin e dhëmbëve. Përdoreni dy herë në ditë dhe fërkojini dhëmbët për të paktën 2 minuta. Kjo pastë jo vetëm ndihmon në zbardhimin dhe shkëlqimin e smaltit, por ndihmon edhe parandalimin e kavitetit dhe gurëzave nëse përdoret dy herë në ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A mund të fitoni imunitet kundër virusit nëse kaloni gripin? Ja çfarë ndodh me trupin

Hulumtimet tregojnë se disa njerëz mund të kenë antitrupa pas marrjes së ftohjes së zakonshme, që gjithashtu mund të ofrojë njëfarë niveli...

Nëse konsumoni dy thelpinj hudhra në ditë, këto janë përfitimet direkte që merrni në organizëm

Hudhra është një burim natyral i shumë ushqyesve të domosdoshëm për shëndetin e organizmit.Ajo ndihmon në mirëmbajtjen e...

Zbulojeni tani: Ja kur është koha e duhur për të shtuar kripën në gatim

Kripa ka aftësinë të transformojë plotësisht shijen e gatimeve tona.Megjithatë, sfida më e madhe me kripën qëndron tek...

Del në ankand çelësi i dhomës ku jetonte Napoleoni

Çelësi i dhomës ku vd iq perandori francez, Napoleon Bonaparte do të dalë në ankand pasi u gjet në Skoci.

Recent Comments