Categories: KËSHILLA

“Magjia e një veze në lëkurën tuaj” 3 funksione në 10 minuta !

1-Nje veze mjafton per poret e medha, rrathet e syve
Vetem duke aplikuar te bardhen e vezes dhe me e rendesishmja i jep nje terheqje dhe nje shkelqim fytyres.


2-E kuqja plot vitamin
Ajo e ushqen dhe e hidraton lekuren tuaj.


3-Te dyja bashke me nje luge tersher sherbejne ai scrub per lekuren tuaj.
Perdorimi:
Fillimisht e shperlan fytyren me uje te vaket , e aplikon masen ne fytyre per 10 -15 minuta dhe me pas e shperlan me uje te vaket dhe ne fund me uje te ftohte per te mbyllur poret.
Dhe hapi i fundit dhe jo me pak i rendesishem vendos hidratantin .
Keshillohet qe kjo maske te perdoret 2 here ne jave.

In For Culture

Recent Posts

Me plis në Paris edhe në vitet e 60’ta(Foto)

Shqiptarët edhe në vitit e 60’ta kishin shkuar me Plis në Paris. Këtë e dëshmon…

36 mins ago

Pse është keq të derdhësh kripën?

KISHA APO DA VINÇI?.. Në Mesjetë, kripa cilësohej si burim i çmuar. Kushtonte shumë dhe…

11 hours ago

Duhet ta dini që falë këtij gjeniu, e gjithë bota na quan Albania

Më 23 korrik të vitit 90 në Aleksandri, provincë romake, Egjipt – lindi Klaudius Ptolemy…

15 hours ago

E dini pse aeroplanët janë të lyer me ngjyrë të bardhë? Nuk jua pret mendja

Çdo kompani avionësh ka logon edhe emrin e saj në bishtin e aeroplanit, por shumica…

16 hours ago

E dinit cili është shteti më i vjetër në Evropë?

Bullgaria është shteti më i vjetër në Evropë, vend ky që nuk ka ndryshuar emrin…

16 hours ago

Cilat janë ushqimet që shkaktojnë dhimbje koke – Çfarë duhet të bëni

Nëse vuani vazhdimisht nga dhimbjet e kokës apo migrena, atëherë një nga shkaktarët mund të…

17 hours ago