Categories: KAFSHËT

Macja e rrugës krijon shoqëri me personin i cili e shpëtoi (Video)

Një video interesante që është postuar në kanalin Youtube nga ”The Dodo”, tregon se si mund të krijohet aferisa në mes të kafshës dhe njeriut nga veprime të thjeshta nga ana e njeriut, e që për kafshën, në këtë rast macen e rrugës është veprim që i’a shpëtojë jetën. /InforCulture.info

Në videon që kemi sjellur për ju, shihet një kalimtar rasti i cili takon në rrugë një mace të cilës i kishte ngelur koka në një konservë/kanaqe metali. Kalimtari e kap macen dhe e dergon në veturën e tij dhe i largon kanaqen nga koka.

Fillimisht macja duket e frikësuar dhe bën sjellje jo të shoqërueshme me përsonin që e shpëtoi. Përsoni në fjal gjatë rrugës i jep mundësi macës që të largohet nga vetura duke i hapur derën por ajo vendos të qëndroj e të mos largohet. Si duket në atë moment fillon krijimi i lidhjes shoqërore në mes të maces dhe të përsonit që e shpëtoi.

Për më shumë shikoni videon e postuar më poshtë. /InforCulture.info

InFor. Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

21 hours ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

21 hours ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

23 hours ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

23 hours ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

23 hours ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

1 day ago