Categories: SHKENCË/TECH

Pamjet e reja të iPhone 12 shfaqin një dizajn të mahnitshëm

Në disa raste tashmë është raportuar që data e lëshimit të iPhone 12 të Apple do të vonohet, ndoshta deri në tetor ose ndoshta edhe në nëntor, varësisht se sa i rëndë është ndikimi i koronavirusit.

Ndërsa fansat e Apple mund të duhet të presin më gjatë se normalisht për të marrë në duart e tyre iPhone-in e gjeneratës së ardhshme të Apple, por ajo për çka ata nuk duhet të presin fare janë pamjet e para dhe dizajnin e ri të modelit të shumë-përfolur të iPhone-it të ri nga Apple.

Modelet përfundimtare të iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro të Apple kanë dalë së fundmi, dhe tani një seri e re imazhesh na tregon se si duken pajisjet e dashura shumë nga milionë përdorues në mbarë botën.

In For Culture

Recent Posts

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19!

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

2 hours ago

Çfarë tha kryeministri serb, për vrasjen e Esat Pashës?

Nga Aurenc Bebja “La Petite République” ka botuar, të enjten e 17 qershorit 1920, në…

2 hours ago

Ballkani quhej Scandrebeco; Zbulimi i hartës së rajonit e vitit 1455

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të…

3 hours ago

Arkitektja e parë shqiptare në Kosovë

Suade Doko Mekuli (1931-2010), erdhi nga Ohri i Maqedonisë në Prishtinë në moshë të re…

4 hours ago

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për ‘tokat e lirueme’!

Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake…

4 hours ago

Misteret e shpellave të Cërkolezit të Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Motivet e vizatuara, dielli, shkronja X, rrathët më katër rreze, rombi dhe…

4 hours ago