Categories: KËSHILLA

Kura natyrale për largimin e kollës tek fëmijët

Trajtimin e kollës tek fëmijët përveç se mund ta bëni përmes barnave, ajo trajtohet edhe në mjedise shtëpiake.

Nëse përdorni metodat e duhura, atëherë sigurisht që nuk do t’iu duhet ta dërgoni fëmijën tuaj tek mjeku, transmeton Gazeta Shneta.

Trajtimi me mjaltë

Tretini dy lugë mjalti në një gotë qumësht dhe jipjani fëmijës të pijë për pesë ditë rresht. Do të befasoheni nga rezultatet.

In For Culture

Recent Posts

Cermonia e varrimit të Ismail Qemalit më 12 shkurt 1919 (Foto)

Më 24 janar të vitit 1919 në Peruxhia të Italisë, pak momente para se të…

2 mins ago

5 kafshët që ndihmuan në ndryshimin e historisë

Anëtarët e mbretërisë shtazore kanë luajtur prej kohësh një rol në historinë njerëzore. Zbuloni më…

28 mins ago

10 artistët që ndryshuan botën

10 artistët që ndryshuan botën Sir Charlie Chaplin (Lindur: 16 prill 1889 – Vdiq: 25…

40 mins ago

7 këshilla nga mjekët që diabetikët duhet të ndjekin gjatë pandemisë

Nuk kanë qenë të pakta lajmet mbi pandeminë dhe kujdesin ndaj vetes në këtë periudhë.…

53 mins ago

Enver Hoxha (1966): Kosova është shqiptare, mbetet shqiptare dhe i përket Shqipërisë

Me rastin e shkarkimit, që Josip Broz Tito dhe udhëheqja më e lartë e Jugosllavisë,…

1 hour ago

Zbulohet vizatimi 2,000-vjeçar në formë të një maceje(Foto)

Në Peru është zbuluar një vizatim në tokën shkretirore ,ai ka formën e një maceje…

2 hours ago