6.1 C
Pristina
Monday, January 25, 2021
Home KAFSHËT Luani sulmohet nga një grup prej rreth 20 hienash (Video)

Luani sulmohet nga një grup prej rreth 20 hienash (Video)

Një luan i ri, duke kërkuar për ushqim largohet shumë nga grupi i tij i luanve dhe e gjen veten të rrethuar nga një grup prej rreth 20 hienave. /InforCulture.info

Edhe pse luanin e njohim si mbretin e gjunglës, një grupi aq të madh të hienave është shumë e vështirë për të i bërë ballë.

Hienat janë kafshë të egra shumë intelegjente dhe funksionimi i tyre në grup është shumë i suksesshëm.

Fillimisht luani i ri tenton të tregojë fuqinë përballë tyre duke sulmuar secilen hienë që i afrohet, mirëpo menjëherë hienat tjera e sulmonin nga pas.

Ky moment mjaft interesant u kap nga  BBC’s Natural History Unit  të cilët po filmonin krenarinë e luanëve për serinë Dynasties.

Si përfudoi beteja në mes luanit të ri dhe grupit të hienave mund ta ndiqni videon e bashkangjitur më poshtë. /inofrculture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

”Mos më thoni se s’vjen më, Do e pres te pragu i derës,..”

MOS MË THONI ...Mos më thoni se vdiq,Mos më thoni se nuk është më,I miri e...

Në Shkurt 1939, në Madison Square Garden të New York-ut rreth 20,000 simpatizantë nazistë morën pjesë në një tubim të organizuar nga German American...

Nga Sokol NeçajGrupi i njohur German American Bund (Bund gjermanisht është "aleancë") ishte një nga grupet më...

Ja pse macet e pastrojnë vetën pasi t’i përkdhelni

Kafshët më të preferuara janë macet dhe qentë. Edhe pse qentë e fitojnë sfidën me macet është për t’u thënë se macet...

Mos e mbani teshtimën ! Ky është rreziku

Nëse jeni gati duke teshtitur, edhe nëse jeni në një vend të qetë, mjekët rekomandojnë që ta nxirrni teshtimën. Një 34-vjeçar nga...

Recent Comments