6.1 C
Pristina
Tuesday, March 2, 2021
Home KAFSHËT Betejat më të pabesueshme të kafshëve të kapura në kamera(Video)

Betejat më të pabesueshme të kafshëve të kapura në kamera(Video)

Shpeshherë kemi parë video të kafshëve të cilat na janë dukur të pabesueshme .E tillë është edhe videoja që do t`ua përcjellim në vazhdim,shkruan InforCulture.Info

Në botën e kafshëve ekziston një lloj “pasioni” për lufën për mbijetesë ,sa disa “skena luftrash” që ata bëjnë janë thjeshtë të mahnitshme dhe gati të pabesueshme.

Ne ju paraqesim një video të Podborkin TV ku gjindet një përzgjedhje të betejave të pabesueshme të kafshëve, të kapura në kamera.

Në video do të shihni një luftë të jashtëzakonshme mes dy gorillave, një sulm të ujkut ndaj një dreri brishpatë , një përballje ariu me një tufë ujqërish dhe një tigër, një tufë luanësh kundrejt elefantit, një tufë higjenash kundër luaneshave, luftë qesharake mes dy kangurësh etj./InforCulture.info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët”

“Nga thëniet të cilat mbledhim nëpër lista të caktuara duhet përfshirë edhe ato të cilat nuk na pëlqejnë, por që i takojnë...

Shenjat përpara një sulmi kardiak

Mbi gjysmë milioni njerëz vdesin vetëm në SHBA, nga sulmet e zemrës. Kjo tregon që problemet me zemër janë një ndër shkaktarët...

Boshnjakët e Shqipërisë, historitë dhe legjendat mes dy popujve

Nga: Ylli PolovinaFjala shqiptare Bosna. Para se të vinin turqit Sarajeva nuk ka qenë ndonjë vendbanim, ca më...

Përse është e rrezikshme të përdorni iPhone ose Samsung të vjetër?

Përdorimi i një aparati të vjetër celular mund të përbëjë rrezik për ju. Ky është paralajmërimi që japin ekspertët për të gjithë...

Recent Comments