Categories: KËSHILLA

7 aktivitete argëtuese që mund t’i bësh me miqtë në distancë

Në kushtet e karantinimit dhe distancimit social ka disa veprimtari argëtuese për të bërë më miqtë ndërkohë që i ke larg. Për të gjithë ata, që u lodhën nga bisedat në telefon, u lodhën duke menduar si do ta vrasin kohën, Cosmopolitan jep 7 ide:

Një konkurs gatimi me miqtë

Ushtrime me miqtë në të njëjtën kohë

Plotëso fjalëkryq në grup me miqtë, nga telefoni

Filma dhe Chat në Netflix me miqtë për të komentuar ngjarjet dhe aktorët

Lojëra online me miqtë kudo që ndodhen, në Xbox, telefon, kompjuter e kudo

Ndiqni një kurs online

Krijo çdo ditë një temë karantine me miqtë dhe ndiqeni të gjithë e ndani më pas fotot. Temat mund të jenë nga më të ndryshmet që nga veshjet, gatimet, këngë karaoke, e çdo gjë që të sjell imagjinata

In For Culture

Recent Posts

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën…

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë…

20 hours ago

Ide për shkrepje fotografish kreative (FOTO)

Fotografitë, si në letër e po ashtu edhe digjitale mund të shkatërrohen. Por emocionet dhe…

20 hours ago

Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri…

22 hours ago

Hebrenjtë në Shqipërinë e besës

Kastriot Kotoni Popujt e Mesdheut kanë pikëtakimet e tyre të hershme qysh në ngjizjen e…

22 hours ago

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim.…

23 hours ago

Keni probleme me tretjen? Ja formula ideale

Konstipacioni, plogështia dhe problemet me stomakun janë shenja paralajmëruese që sistemi tretës nuk po funksionon…

24 hours ago