6.1 C
Pristina
Friday, January 22, 2021
Home SHKENCË/TECH Apple përballet me mungesë të iPhone

Apple përballet me mungesë të iPhone

Apple ka informuar të gjithë punonjësit nëpër dyqanet se do të ketë një reduktim të sasisë së iPhone nëpër stoqe javët në vijim.

Kjo mungesë është një prej shenjave të para të impaktit që koronavirusi ka pasur në industritë në mbarë botën duke prekur edhe zinxhirin furnizues të iPhone.

Sipas Bloomberg janë iPhone 11 dhe iPad Pro që janë prekur. Në një raport të fundit për investitorët, kompania tha se nuk ka për të arritur objektivat financiarë për tre mujorin e dytë të 2020-ës.

Në 2-4 javët e ardhshme do të ketë sasi të kufizuar të iPhone në dispozicion në dyqane. Raporti gjithashtu konfirmon se ky reduktim është edhe për pjesët individuale.

Megjithatë Apple ka filluar të hapë dyqanet në Kinë të cilat kanë qenë të mbyllura nga koronavirusi, një sinjal se biznesi i Apple mund ti rikthehet shumë shpejtë normalitetit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

A janë puçistë shqiptarët?

"SULLTANI I FUNDIT"Nga: Michele De Grece (fragment nga romani historik “Sulltani i fundit” mbi puçin në Perandorinë...

Simon Rrota: Si i mbrojti ushtria turke kristianët e Shkodrës

KUJTIMET E PIKTORITMarrëdhëniet e katolikëve e muslimanëve në Shkodrën e fillimshekullit të 20-të…Duhet...

Nëna luaneshë sulmohet dhe përleshet me qentë e egër për ta shpëtuar këlyshin

Shalin Fernando ishte duke vizituar një zonë malore në Botswana, kur pa një luaneshë me të voglin, që ishte rrethuar prej një...

Lëngu i qepës, zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e padëgjuar.Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor...

Recent Comments