Categories: SOCIALE

Dyqanet ushqimore dhe farmacitë do të mbesin të hapura

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të mbajtur sonte nga Qeveria e Kosovës janë marrë disa vendime.

Është vendosur mbyllja e kufijve dhe që nga e hëna të ndërpriten të gjitha fluturimet drejt Kosovës.

Në vargun e vendimeve të Qeverisë është edhe vendimi ku thuhet se dyqanet ushqimore dhe farmacitë do të mbesin të hapura.

Poashtu bëhet apel që të kenë kujdes të shtuar nga shitësit dhe klientët.

Po ashtu sipas këtyre vendimeve të gjitha lokalet, restorantet do të jenë të mbyllura po ashtu do të ndërpriten të gjitha aktivitetet sportive./

In For Culture

Recent Posts

Njësitë çetnike të Ushtrisë së Mbretërisë Jugosllave kryen gjenocid ndaj 9200 sanxhaklinjve të pafajshëm në shkurt të vitit 1943

Nga Ismet Azizi: Krimi serbo-çetnik në Bihor gjatë kërshëndellave ortodokse! Programin e “Naçertanija” të Ilia…

16 hours ago

Buka më e mirë për rënien nga pesha

Buka është një nga produktet që nuk mungon asnjëherë në shtëpitë tona. Aroma e saj…

21 hours ago

Para Vlorës, flamuri i pavarësisë u valëvit… ku?

Pak orë, na ndajnë nga festa e madhe e pavarësisë së Shqipërisë.  Teksa qyteti i…

21 hours ago

A e largon kafeja dhimbjen e kokës?

Dhimbja e kokës ka efekt ngadalësues për të gjithë organizmin. Njeriu kërkon shpëtim të menjëhershëm…

21 hours ago

​Largoni dhimbjen e kokës pa ilaçe: Përbërësit e fshehtë i kemi të gjithë në shtëpi

Dhimbjet e kokës shpesh nuk shkaktohen nga sëmundje, por nga patogjenë që janë pjesë e…

22 hours ago

Mësoni vitaminat që ju mbrojnë nga COVID-19

Marrja e vitaminave është një nga mënyrat më të  mira për të luftuar çfarëdolloj sëmundjeje.…

22 hours ago