Categories: KËSHILLA

Çka duhet të hani që të mos prekeni nga gripi?

Këtë paragjellë, e cila e rritë imunitetin dhe e mbron organizmin nga faktorët e jashtëm, sidomos gjatë sezonit të gripit, duhet ta konsumoni sa më shpesh.

PËRBËRËSIT: – 3 litra ujë – 2 thelpinj të hudhrës – 1-2 lugë të xhenxhefilit të gërryer – 1 lugë piper të zi – 2 karota (pa i qëruar) – 1 filxhan gjethe të selinos – 1/4 të qepës – 1 degë e madhe e rozmarinës – 1 lugë të vogël trumzë – 1 lugë të vogël sherbelë – lëngun e gjysmës së limonit.

PËRGATITJA: Të gjithë përbërësit, me përjashtim të lëngut të limonit, i qitni në një enë më të madhe me kapak, për t’i zier. Nxehni ata derisa uji të vlojë, e më pas uleni temperaturën për ta pasur një zierje të qetë, duke e përzier vazhdimisht. Më pas mbulojeni enën me kapak, që të zihet edhe për një orë. Kullojeni këtë masë në një enë tjetër. Perimet imtësoni dhe bluani në bluarës. Kjo supë është e dobishme për parandalimin dhe shërimin e ftohjes dhe gripit. Lëngu i limonit shtohet direkt në supë, para përdorimit.

In For Culture

Recent Posts

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19!

54 TË SHËRUAR DHE 186 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin…

2 hours ago

Çfarë tha kryeministri serb, për vrasjen e Esat Pashës?

Nga Aurenc Bebja “La Petite République” ka botuar, të enjten e 17 qershorit 1920, në…

2 hours ago

Ballkani quhej Scandrebeco; Zbulimi i hartës së rajonit e vitit 1455

Një rast tjetër i ngjashëm kur territoret përcaktohen me emrin e një njeriu mund të…

3 hours ago

Arkitektja e parë shqiptare në Kosovë

Suade Doko Mekuli (1931-2010), erdhi nga Ohri i Maqedonisë në Prishtinë në moshë të re…

4 hours ago

Si u vendos “taksa e parfumeve” në Shqipëri për të financuar shtypjen e librave shqip për ‘tokat e lirueme’!

Në fund të tetorit të vitit 1943, kur vendi ndodhej nën pushtimin e trupave ushtarake…

4 hours ago

Misteret e shpellave të Cërkolezit të Istogut

Shkruan: Haxhi Mehmetaj Motivet e vizatuara, dielli, shkronja X, rrathët më katër rreze, rombi dhe…

4 hours ago