6.1 C
Pristina
Sunday, June 20, 2021
Home RETROSPEKTIVË Kështu festohej martesa në diktaturë (FOTO)

Kështu festohej martesa në diktaturë (FOTO)

Fotografi i njohur Mchel Setboun ka dhënë një kontribut tepër të çmuar duke fotografuar me aparatin e tij Shqipërinë e diktaturës.

Arkiva e tij e gjerë virtuale na njeh me disa momente interesante nga festimi i dasmave në Shqipëri.

Në fotografitë e mëposhte ajo që bje në sy është trishtimi i nuses, mungesa e ushqimeve mbi tryezë apo edhe shëndetet që para çiftit duhet të ngriheshin për partinë dhe diktatorin Enver Hoxha.

Hidhini një sy.

Foto:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Çfarë ndodh me ushqimin që sekuestrohet në aeroport?

Pas një udhëtimi të bukur ku kemi mbledhur shumë sende dhe ushqime që duam t’i sjellim përsëri në shtëpi, mund të përballemi...

Çfarë ndodh nëse fotokopjoni një pasqyrë?

Në video tregohet se pas futjes në skanim të pasqyrës, printeri e lëshon pasqyrën të vendosur në një letër të formatit A4,...

Si u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil?

Në vitin 1970, ekipi brazilian fitoi kupën për herë të tretë, duke u lejuar për ta mbajtur përgjithmonë kupën origjinale prej ari,...

Si u dënua legjenda Ahmet Golemi me 5 vite burg pse festoi fitoren e Muhamed Ali

Ahmet Golemi, një nga pionierët dhe emrat të shquar të boksit shqiptar që u nda një muaj më parë në moshën 85-vjeçare.

Recent Comments