6.1 C
Pristina
Friday, August 12, 2022

Sample Category Title

Sample post title 5

Sample post no 5 excerpt.

Sample post title 6

Sample post no 6 excerpt.

Sample post title 7

Sample post no 7 excerpt.

Sample post title 8

Sample post no 8 excerpt.

Sample post title 9

Sample post no 9 excerpt.

Sample post title 10

Sample post no 10 excerpt.

Sample post title 11

Sample post no 11 excerpt.

Sample post title 12

Sample post no 12 excerpt.

Sample post title 13

Sample post no 13 excerpt.

Sample post title 14

Sample post no 14 excerpt.

Sample post title 15

Sample post no 15 excerpt.

Sample post title 16

Sample post no 16 excerpt.

Most Read

1913 / Kur gazeta franceze botonte një fotografi të rrallë të anëtarëve kryesorë të kongresit shqiptar të Triestes

NGA: AURENC BEBJA “Excelsior” ka botuar, të entjen e 6 marsit 1913, në faqen n°2, një fotografi të rrallë të...

Nga Arkimedi te Pitagora, fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta...

Kulla shekullore e Perjakut, histori e arkitekturë unike në Lezhë, më e madhja në Shqipëri

Kulla e Pernjakut në Pruell të Lezhës, cilësohet si një prej objekteve të veçanta për shkak të historisë dhe arkitekturës unike që...

“Rruga e Shkodrës” në Beograd

Jahja Drancolli "Rruga e Shkodrës" në Beograd: Pas rënies së Shkodrës nën osmanet në vitin 1479, ky qytet i...