6.1 C
Pristina
Sunday, July 14, 2024
Tags Xhafer Sadiku

Tag: Xhafer Sadiku

Xhafer Sadiku: Si e falsifikoi Stefanaq Pollo historinë me porosi të Enver Hoxhës

Në mbledhjen e 31 janarit 1962, Byroja Politike e KQ të PPSH vlerësoi partishmërinë e historianëve në shikimin e çeshtjeve të historisë....

Most Read

Eksperimenti: ç’i ndodhi njeriut që vendosi të jetojë dy muaj si kafshë?

Përvoja e pazakontë e “errësirës së plotë” nën tokë e Michel Siffre në 1962-shin Michel Siffre, një shkencëtar dhe aventurier francez, tani 85 vjeç, është...

Simptoma e papritur që shkaktohet për shkak të vapës ekstreme

    Disa rreziqe shëndetësore vijnë me motin e ngrohtë, disa prej të cilave mund të jenë të dukshme, si djegia nga dielli dhe dehidratimi. Një...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse bëni dush me ujë të ftohtë

    Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse bëni dush me ujë të ftohtë Zhytja e trupit në ujë të ftohtë nuk është asgjë e re,...

Misteri i “vrimës së zezë” në hartën e Google

  Përdoruesit e internetit kanë zbuluar një fenomen misterioz në hartat e Google dhe në rrjetet sociale ka nisur një diskutim se çfarë është në...