6.1 C
Pristina
Saturday, September 23, 2023
Tags Stefanaq Pollo

Tag: Stefanaq Pollo

Xhafer Sadiku: Si e falsifikoi Stefanaq Pollo historinë me porosi të Enver Hoxhës

Në mbledhjen e 31 janarit 1962, Byroja Politike e KQ të PPSH vlerësoi partishmërinë e historianëve në shikimin e çeshtjeve të historisë....

Most Read

Me origjinë nga Korça, kjo ka qenë gruaja më e bukur në botë…(Foto)

Panteoni i bukurisë femërore të shekullit XX nxori në pah disa gra të bukura që asnjë shekull pasardhës nuk ka për ta...

Gjendet një virus i ri thuajse në fund të oqeanit Paqësor

Një virus i zbuluar në Paqësor mendohet të jetë i pari i gjetur në një pikë të thellë të oqeaneve të planetit.

KISHA TEK ARRA MADHE DHE HISTORIA E SAJ E VEÇANTË NDER SHEKUJ

Nga Pjerin Mirdita, Kisha e Zojës Rruzare, te Arra e Madhe. Origjina e Kultit dhe e Festës.

Harta e Dardanisë e vitit 1482

NGA: GJON KEKA Dardania e Konstantinit të Madh,Justinianit,Gjergj Kastriotit I,Pjetër Bogdanit,Nënë Terezës,dr.Ibrahim Rugovës etj. Iliro-arbërorët ishin një...