6.1 C
Pristina
Sunday, May 26, 2024
Tags Historiografia shqiptare

Tag: Historiografia shqiptare

Hasan Bello: Si u konfiskua nga regjimi komunist një nga bibliotekat private më të pasura në Shqipëri?

Në shekullin XVIII-XIX Shkodra ishte një nga qytetet më të zhvilluara të Ballkanit. Përveç aspektit ekonomik dhe...

Xhafer Sadiku: Si e falsifikoi Stefanaq Pollo historinë me porosi të Enver Hoxhës

Në mbledhjen e 31 janarit 1962, Byroja Politike e KQ të PPSH vlerësoi partishmërinë e historianëve në shikimin e çeshtjeve të historisë....

Most Read

Sa shpesh duhet ta lani fytyrën? Ja çfarë thonë dermatologët

Larja e fytyrës është një mënyrë e rëndësishme për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe të pastër – por a mund të shkaktojë...

Frutat që i bëjnë mirë mëlçisë

Mëlçia është organi që kryen disa prej funksioneve më thelbësore në organizëm. Ajo shërben si baza e çdo procesi të metabolizmit. Ky organ i brendshëm...

A jetojmë në një Multivers?

Me aq sa dimë deri më sot, ekziston një pikë e vetme në zgjerim në kohën hapësinore, e populluar nga triliona galaktika. Ky është...

Tri vlera ushqyese që mbajnë lëkurën të shëndetshme

Ndërkohë që ka shumë produkte kozmetike që janë të efektshme për lëkurën e përdoren në mënyrë sipërfaqësore, ka edhe disa suplemente e ushqime që...