6.1 C
Pristina
Friday, February 23, 2024
Home HISTORI/ARKEOLOGJI Perandoria Osmane

Perandoria Osmane

Most Read

Konsumimi i tepërt me vitaminë B3 mund të kontribuojë në sëmundjet e zemrës

Ka disa faktorë rreziku të pamodifikueshëm dhe të parandalueshëm për sëmundjet e zemrës. Studiuesit kohët e fundit zbuluan se nivelet e larta të një vitamine...

Të mirat shëndetësore që vijnë nga produktet e qumështit

Produktet e qumështit janë shumë të shëndetshme. Por, disa të dhëna thonë përdorimi i produkteve të qumështit në shujta mund t’ju mbrojë nga sëmundjet e...

Zbulime të reja rreth simboleve të çuditshme në një dorë bronzi 2000-vjeçare

Arkeologët gjetën një objekt intrigues në veri të Spanjës në vitin 2021 – një dorë bronzi nga epoka e hekurit, rreth 2000 vjet e...

Gjashtë gabimet që e dëmtojnë telefonin gjatë mbushjes

Përdorimi i telefonit gjatë mbushjes konsiderohet ndër gabimet më të mëdha, por ky s'është i vetmi. Ekspertët e teknologjisë kanë thënë se edhe përdorimi i...