Një vit i ri ka ardhur, që do të thotë se ndoshta do t’ju duhet një radhë solide në listën e vëzhgimit për dimrin. Por mos u shqetësoni – është një muaj që premton një tepricë të shfaqjeve emocionuese të Netflix. Nëse jeni duke kërkuar për një prodhim të ri të titujve të nostalgjisë, sezoneve të reja dhe shfaqjeve të reja për t’u argëtuar, ja ku i keni disa:

Një ditë

Bazuar në përshtatjen ikonë të David Nicholls, ky adaptim televiziv britanik tregon historinë e dashurisë prej dekadash të Dex dhe Em teksa ata ribashkohen në të njëjtën ditë çdo vit. (Paralajmërim i drejtë: do të pasojnë lot.)

Dashuria është e verbër

Sezoni 6 i kësaj premise magjepsëse televizive të realitetit ka dalë tani. Zakonisht ju pëlqen ta shihni takimin tuaj përpara se të filloni të takoheni me ta, gjë që e bën kaq interesant këtë serial hit real Netflix. Nick dhe Vanessa Lachey organizojnë këtë eksperiment social ku burrat dhe gratë beqare kërkojnë dashuri dhe madje fejohen, të gjitha para se të takohen personalisht.

Sheldon i ri

Pavarësisht nëse jeni apo jo një adhurues i Big Bang Theory, Young Sheldon është një sitcom që ngroh zemrën që është e lehtë për t’u dashuruar. Teksa Sheldon – një djalë gjenial (megjithëse naiv) – përpiqet të kapërcejë ndërlikimet e fëmijërisë, ai kupton se të bësh miq nuk është aq e lehtë sa shkenca e raketave.

Më mashtro një herë

Bazuar në romanin më të shitur thriller të New York Times nga Harlan Coben, Fool Me Once sillet rreth një hetimi brutal të vrasjes që bëhet i dyshimtë kur viktima e supozuar dallohet nga gruaja e tij në një kamerë dadoje në shtëpinë e tyre.

Ju

Ky serial thriller psikologjik zhytet në mendjen e Joe Goldberg, një psikopat romantik pa shpresë – dy gjëra që definitivisht nuk janë të përputhshme. Monologët e tij të brendshëm pothuajse e bëjnë kuptim racionalizimin e tij të vrasjes. Në fund të fundit, gjithçka është e drejtë në dashuri dhe luftë, apo jo?

Emily në Paris

Ekzekutivja e marketingut në Çikago, Emily Cooper, arrin punën e saj të ëndrrave në Paris, vetëm për të zbuluar se përplasja e kulturës është shumë më e keqe nga sa priste, veçanërisht kur bëhet fjalë për një shef kritik dhe bashkëpunëtorë shumë gjykues. Në Sezonin 2, Emily jashtëzakonisht amerikane, por e pëlqyeshme, vazhdon (lexo: lufton) të gjejë këmbët e saj në kryeqytetin francez.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here