6.1 C
Pristina
Tuesday, May 17, 2022
Home KËSHILLA Ky është artikulli më i ndotur në çantën tuaj

Ky është artikulli më i ndotur në çantën tuaj

A mendoni se paratë tuaja janë gjëja më e pistë në portofolin tuaj? Mendohu përsëri.

Ato janë, në fakt, kartat tona të kreditit. Kartat tona mbajnë shumicën e baktereve nga çdo gjë në kuletat ose çantat tona. Shkencëtarët studiuan të gjitha sendet në një qese me kuleta, monedha dhe karta dhe u zbulua se kartat përmbanin shumicën e mikrobeve, 285 baktere të ndryshme!

Krahasuar me 285 kartat, llogaritë cash ishin 160 dhe monedhat ishin pak më të ulëta, kishin 136.

Karta më e papastër e gjetur në kërkimin e mikrobeve gjatë studimit hulumtues u zbulua se ishte edhe më e ndotur se një dorezë e derës së McDonalds ose metro!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Regjimi ushqimor dhe pijet që ndihmojnë në reduktimin e rrezikut të alzheimerit

Sëmundja e Alzheimerit është një sëmundje që lidhet me moshën dhe është lloji më i zakonshëm i demencës. Kjo gjendje kronike shpesh...

Tesla është gati për të marrë para nga kamionët e saj, por ata nuk ekzistojnë ende

Pesë vite pas lajmërimit, Tesla ka hapur rezervimet për kamionët elektrikë Semi, të cilët janë programuar për t’u prodhuar në vitin 2023....

Befasues, i fundit vizatim i Mikelanxhelos!

"CHRISTIE'S" Një vizatim i mahnitshëm, me dorën e Mikelanxhelos (1475-1564) është gjithashtu, i fundit që ka mbetur ende pronësi...

Kulla që bien, kulla që ngrihen

Nga: Ndue Dedaj Një nga humbjet e pak thyeshme të këtyre tridhjetë viteve, kanë qenë kullat e gurta autentike...

Recent Comments