6.1 C
Pristina
Tuesday, January 25, 2022
Home KURIOZITETE Sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë të prodhimit dhe...

Sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë të prodhimit dhe sa shet sot?

Edhe kompanitë e mëdha kanë pasur fillimet e tyre të vështira e njëra ndër to është edhe Cola-Cola.

Sot, Coca-Cola është ndoshta edhe pija më e njohur në botë dhe më së shumti e konsumuar, por në fillimet e saj, ishte tejet një firmë e vogël.

Në vitin e parë të prodhimit, Coca-Cola shiste vetëm 9 shishe në ditë, ndërsa sot, kjo firmë gjigande shet rreth 1.9 milion shishe Coca-Cola në ditë, transmeton lajmi.net

Sa shishe ka shitur Coca-Cola në vitin e parë të prodhimit dhe sa shet sot?Kjo histori mund të jetë një motivim për të gjithë që duan të fillojnë biznes por në fillim zhgënjehen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Do habiteni/Receta që mban zemrën e shëndetshme

Limoni dhe hudhra përdoren zakonisht për të marinuar mishin ose për t’i shtuar më shumë shije sallatës. Por duket...

Nën këmbët tona, shkencëtarët zbulojnë shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës

Shkencëtarë kanë zbuluar shenja të një strukture të fshehur brenda bërthamës së Tokës. Duke folur për këtë zbulim ata janë shprehur se...

“Gjuha shqipe është më e vjetër se greqishtja dhe latinishtja”

Në librin “Etnologjia e Shqiptarëve” , Kristo Frashëri na e paraqet zbërthimin që Sami Frashëri i kishte bërë...

Darka e Lamës!

Siç dihet nga e kaluara jonë e lashtë ndër vite, shqiptarët kanë trashëguar doke dhe tradita të sakrifikimit, përkujtimit, gëzimit dhe falenderimit.

Recent Comments