6.1 C
Pristina
Wednesday, December 1, 2021
Home KURIOZITETE E parkuar në të njëjtin vend prej 47 vitesh, makina kthehet në...

E parkuar në të njëjtin vend prej 47 vitesh, makina kthehet në një atraksion turistik

Një makinë e vjetër e parkuar për gati gjysmë shekulli në të njëjtin vend është kthyer në një atraksion turistik në Conegliano, Itali.

Më shumë se katër dekada më parë, Angelo Fregolent ndaloi së përdoruri makinën Lancia Fulvia, e parkoi pranë derës së shtëpisë së tij dhe nuk e ka lëvizur më kurrë.

Car Parked In Same Spot On Italian Street For 47 Years To Be Turned Into  Monument

Që nga viti 1974, ajo ka qenë gjithmonë e parkuar në të njëjtin vend.

Më pak se një muaj më parë autoritetet vendosën ta largonin nga vendi ku ishte parkuar.

Conegliano, the Lancia Fulvia “web star” removed from via Zamboni after 40  years – Breaking Latest News

Pasi të restaurohet, këshilli i qytetit do ta ekspozojë atë në një kopsht komunal që ndodhet përballë shtëpisë së Fregolent, pronarit të saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shmangni këto ushqime për një bark të sheshtë

Nëse doni një stomak të sheshtë, qëndroni larg nga tre ushqimet që me siguri i konsumoni çdo ditë! Djegia...

Ushqimet që e rrisin tensionin e lartë të gjakut

ensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë...

Formula e saktë që ju llogarit sa orë duhet të flini

Për shumë njerëz, koha e zgjimit është e njëjtë, por koha e fjetjes ndryshon në varësi të jetës sociale, orarit të punës...

A mund ta gjeni insektin që e ka ngjyrën ndryshe nga të tjerët

Këtë herë do të testoni shikimin tuaj me një figurë ku shihen disa insekte njësoj, por njërës prej tyre i ndryshon pak...

Recent Comments